نوید مکوندی ووشو

 

 

نوید مکوندی

محل سکونت

اصفهان-شاهین شهر

افتخارات

مسابقات جهانی ووشو ۲۰۱۱ ترکیه-نقره

مسابقات آسیایی ووشو 2012ویتنام-نقره

بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی اندونزی-طلا

مسابقات جهانی ووشو 2014 مالزی-طلا

مسابقات ووشو غرب آسیا 2014-طلا

مسابقات جهانی ووشو2015 اندونزی-نقره

 


برچسب‌ها: ووشو, نوید مکوندی, ایران, اصفهان, navid makvani

ادامه مطلب...
ارسال توسط ققنوس
 

بعضی از مردم به غلط تصور می‌کنند که رشته سان شو یک رشته رزمی مجزا از سبک‌های دیگر است اما در واقع سان شو مبارزه ووشو است که یک مجموعه کامل از تکنیک‌ها و قواعدی است که می‌تواند مهارت‌ها و هنر یک رزمی‌کار را در رینگ مورد امتحان قرار دهد. افراد نظامی ارتش چین و پلیس این کشور ابتدا سان‌شو را در محل‌های وقوع جرم تمرین می‌کنند جایی‌ که در آن بتوانند مهارت‌ها و توانایی‌های جسمانی خود را مورد ارزیابی قرار دهند.
هم‌اکنون ووشو، ورزشکاران بسیاری را از کشورهای چین، روسیه، ایران، برزیل، آمریکا و غیره به خود جلب نموده است و یک ورزش حرفه‌ای به حساب می‌آید. جیسون یی (Yee Jasdon) اولین ورزشکار آمریکائی است که توانسته در یک رقابت بین‌المللی سان شو برای کشورش مدالی را به ارمغان بیاورد. در ضمن او اولین آمریکائی هم محسوب می‌شود که موفق شده در فرم‌های سنتی کونگ فو، ووشوی مدرن که در آن دست به اسلح توأمان استفاده می‌شود و سان شو مدال کسب کند.
به‌عنوان یک مربی موفق نیز، (جیسون یی) توانسته بزرگانی نظر (جاش بار تولومنو)، (آل لوریکس)، (رودی ات) و (اروین بری) را به عناوین قهرمانی رهنمون کند.
سابقه (بی) با کسب تجربه در رشته‌های کونگ فوسنتی به سبک جنوبی ووشوی مدرن این امتیاز را به او داد تا بتواند در مدارس آموزش قول کنتاکت موفقیت‌های خاصی را به‌دست بیاورد. در هنگام اقامت در چین جنوبی و مطالعه علوم هنرهای رزمی، او به آموزش و کسب تجربه در رشته سان‌شو پرداخت که با کیک بوکسینگ آمریکائی از زمین تا آسمان تفاوت داشت او خود در این باره می‌گوید: اولین باری که با سان شو آشنا شدم سال ۱۹۸۸ بود؛ تعداد زیاد ضربات لگد، مشت و پرتاب در این رشته را فرا بگیریم.
در سان شو همه چیز مثل رابطه Yin و Yang است. طرز ایستادن طرز تفکر مبارزه، حرکات پا و تاکتیک‌های شما باید قابل انعطاف و نرم باشند. فایترهائی که فکر می‌کنند می‌توانند تنها با یک روش مبارزه،‌ یک حالت گارد و یک روش همیشگی ضربه زدن موفق شوند کاملاً اشتباه می‌کنند و امتیاز از دست می‌دهند. در سان شو، سان: به‌معنای آزاد است و این بدان معناست که فاینرها باید افکار و طرز تلقی آزادی در هنگام نبرد داشته باشند.
طرز ایستادن شما در هنگام آغاز مبارزه باید به این‌گونه باشد: پاها کمی بازتر از عرض شانه‌ها و پای ثابت شما باید به‌قدر کافی از پای جلویی شما فاصله داشته باشد تا بتواند قدرت و نفوذ لازم را در هنگام حمله و یا زمانی که می‌خواهید حریفتان را به عقب هل بدهید ـ بدون اینکه احساس دریافت ضربه و پرت شدن به عقب را داشته باشید ـ به شما بدهد.
_________________

بقیه در ادامه مطلبادامه مطلب...
ارسال توسط ققنوس
 
تاريخ : 2009/3/31


کونگ فو ووشو سوغاتی از چین

واژه"Kung-fu wushu" به معنای مردی است که در هنر رزمی کامل می‌شود. در واقع کلمه wushu که به معنای ”مطالعه جنگ“ است، برای نامگذاری هنر رزمی چینی به‌طور کلی، مناسب‌تر است.
در یک جلسه کونگ‌فو، رزمی‌کاران یاد می‌گیرند که نرمی و انعطاف و دقت را با هم درآمیزند
انجام دادن کونگ‌فو ووشو، بله اما چرا؟ و به‌ویژه چه سبکی، کدام خانواده از هنرهای رزمی چینی؛ خارجی یا داخلی.
واژه "Kung-fu wushu" به معنای مردی است که در هنر رزمی کامل می‌شود. در واقع کلمه wushu که به معنای ”مطالعه جنگ“ است، برای نامگذاری هنر رزمی چینی به‌طور کلی، مناسب‌تر است. اما عبارت kung-fu را بروس‌لی عامیانه و جاویدان کرد. در سبک‌های خارجی، سبک‌های اصلی کونگ‌فو، چوی لی فوت، وینگ چون و هونگ گار هستند. دلیل آن خیلی ساده است آنها اولین سبک‌هائی بودند که وارد فرانسه شدند.
امروزه چانگ کان، بیکان و نانکان (بوکس شمال، بوکس جنوب و بوکس جنوب) خیلی مردم‌پسند هستند. اینها ترکیبات مدرن سبک‌های قدیمی هستند که امتیاز آنها حفظ شالوده‌های گذشته، ضمن ساده کردن یادگیری برای رزمی‌کار است. در داخل، کونگ‌فو دارای سه سبک اصلی است Tai Ji Quan Xing Yi quan., Bagua Zhang باید خاطرنشان کرد که yi quan یا Da Cheng quan در فرانسه به‌طور چشمگیری در حال گسترش است.
هنرهای رزمی داخلی به‌صورت گوناگون با کونگ‌فو وجه مشترک دارند، و عبارتند از رشته‌هائی که با دست خالی و با سلاح‌هائی انجام می‌شوند که شدیداً با فلسفه تائونیست آمیخته شده‌اند. به‌طور کلی مدارس خارجی قبل از هر چیز بر قرارگیری position (استخوان‌ها و مفصل‌ها)، جابه‌جائی‌ها (ماهیچه‌ها و تاندون‌ها)، حرکات سریع (چرخش)، نفس (تنفس)، تصمیم (نیت) که امکان آزاد کردن ذهن را ایجاد می‌کند، تأیید دارند. برعکس، در داخل ابتدا ذهن را آرام می‌کنند، نیت را استوار می‌کنند، بر روی نفس کار می‌کنند، حرکت سیالی ایجاد می‌کنند.
● کیک‌بوکس!
اگر شما کیک‌بوکسینگ، رشته‌های رینگی، را بیشتر دوست دارید اشکالی ندارد شما می‌توانید از بین چهار گرایش، انتخاب داشته باشید. اولی بوکس فرانسه است، ورزشی که صددرصد فرانسوی است. این رشته را با شلوار ورزشی و با کفش راحتی اجراء می‌کنند.
این بدون شک مهمترین فدراسیون کیک‌بوکس در فرانسه است. اگر شما نوع آمریکائی آن را بیشتر دوست دراید هیچ شکی به خود راه ندهید. به فول کنتاکت آمریکائی روی آورید، رشته‌ای که توسط قهرمان کاراته، دومینیک والرا عامیانه شد. اگر شما Low-kicksها را دوست دارید اما ضربه‌های زانو راته، به کیک بوکسینگ روی آورید که بهترین واسطه بین بوکس فرانسه و فول کنتاکت آمریکاست. اگر علاقه به که ضربه‌های آرنج (با پوششی ایمنی) و زانو دارید، شک به خود راه ندهید. شما باید به بوکس تایلندی / Thai Muay تمایل داشته باشید. با انجام این ورزش‌های زد و خوردی شما به هیچ وجه مجبور به شرکت در مسابقه نخواهید بود. در همه گرایش‌ها نوع تفریحی آن هم وجود دارد. در این نوع ریسک ایجاد کمترین دردی برای بچه‌های شما (که مجهز به پوشش ایمنی هستند) و همچنین برای رزمی‌کارانی که در حد یک قهرمان نیستند، وجود ندارد. اکنون توپ در زمین شما است. انتخاب خوبی داشته باشید!
 منبع: مجله‌رزم‌آور


ارسال توسط ققنوس
 
تاريخ : 2009/3/29

 

                        

موتاي و تاريخچه  آن

موتاي يکي از بارزترين هنرهاي رزمي و دفاع از خود است که در آن از  ضربات پا مشت آرنج و زانو استفاده ميشود موتاي و به بيان ديگر " بوکس تايلندي " که در زبان انگليسي تاي بوکسينگ ناميده ميشود و هنر رزمي و ملي کشور تايلند است و قدمت آن به مردم قبيله " تاي " برميگردد

قرن ها پيش قبيله تاي قبل از دوره بودا در جنوب چين سکني گزيدند و هميشه مورد هجوم قرار داشتند پس به سمت جنوب مها جرت کردند

در چنين شرايطي تا با اسلحه موجود در آن زمان يعني قسمتهاي مختلف بدن به محافظت از خود بپردازند

ساقها مانند چوبي بلند براي دفاع و ضربه زدن بازوها به عنوان شمشيري دوتايي براي دفاع کردن مشت ها براي خرد کردن آرنج به عنوان ضربات نيزه و زانوها همچون گرز براي ضربه زدن ودفاع کردن و پاها مثل چاقو و تير به کار گرفته شدند بدين گونه هر قسمت از بدن به عنوان مهارتي در مبارزه به يک سلاح تبديل شدهنر موتاي تصادفي بوجود نيامده و بر مبناي اميد در جنگ ها بنيان نهاده شده بيش از 2000 سال قدمت دارد.در گذشته مسابقات بجاي رينگ در زمين صاف برگزار مي  شد در زمان پادشاه راماي پنجم در محوطه اي طناب کشي شده با دست هاي برهنه مبارزه ميکردند و يک داور وسط مسابقه را قضاوت مي کردبراي زمان مسابقه از پوست نارگيل سوراخ شده که در آب قرار مي دادند استفاده ميکردند و هنگامي که نارگيل غرق ميشد يا صداي طبل پايان مسابقه را اعلام ميکردند.

تايگر که یکی از اسطوره های این هنر تایلندی بود کينگ ( پادشاه ببر ) در تکنيکها و وسايل مبارزه تحولات به وجودآورد در زمان او دستها و ساعد را با نواري که از دم اسب ساخته ميشد ميپوشاندند تا از دستها محافظت شده و مبارز ضربات کاري تر وارد کند

و بعدها اين ابزار با نوارهاي کتاني جايگزين شد نقل است در مبارزات با توافق طرفين از شيشه چسبيده شده به نوارها بوسيله چسب استفاده ميشده است

تا سال 1930 ضربه ضدن به ناحيه بيضه کاملا قانوني بود و مبارزان براي محافظت از اين محل از از پوست درخت و قشرهاي سخت دريايي که بوسيله پارچه بين دو پا بسته مي شد استفاده کردند

در سال 1930 قوانين امروزي براي موتاي تعريف شد

نوارهاي طنابي حذف و به جاي آن دستکش استفاده شد و تقسيم بندي اوزان و قرار دادن پنج راند سه دقيقه اي قرار گرفت.

امروزهای تعداد زیادی از مبارزان در مسابقات k-1 از این فنون بهره فراوانی میبرند به طوری که کوکلای یکی از موتای کاران جوان موفق در کی وان توانسته نام داران این مسابقات را شکست بدهد ونام خود را در این مسا بقات سر زبانها بیندازد  از دیگر موتای کاران k-1 میتوانیم به  رمی بونجاسکی قهرمان چندین دوره  این مسابقات نام برد.

 

با آرزوی موفقیت...ارسال توسط ققنوس
آخرین مطالب

دانلود